درب بازدید مخصوص سقف و دیوار کناف

امتیاز تامین کننده
نوع تامین کننده: توزیع کننده / عمده فروش – شرکت ثبت شده یا دارای جواز کسب
حداقل تعداد سفارش 1
توضیح درباره محصول

توضیحات کلی محصول: 

دریچه کناف (یا همان دریچه دسترسی و بازدید کناف) ، در انواع و ابعاد گوناگون جهت نصب و استفاده در سیستم های مختلف ساخت و ساز خشک (سقف و دیوار ) به کار می روند. با استفاده از این دریچه ها ،بازدید تاسیسات بالای سقف کاذب یا درون فضای دیوارها و در صورت لزوم تعمیرات آنها به سادگی امکان پذیر است. در حالی که در دیوارهای بنایی و یا سقف کاذب با رابیتس و گچ و خاک ، دسترسی به فضاهای تاسیساتی فقط با تخریب دیوار و سقف ممکن است.

این درب های بازدید مخصوص سقف ها و دیوار های کناف با ضخامت پنل 12.5 میلی متر بوده و تمام شده کار به صورت همسطح با سقف بوده و پس از اتمام کار هم شکل با باقی سقف رنگ، کاغذ دیواری و… روی آن اجرا می شود و یکپارچگی بی نظیری را در مقایسه با درب های بازدید سنتی آلومینیومی به وجود می آورد.
محل هایی که باید در مواقع ضروری مورد بازدید قرار بگیرند مانند،بازدید فاضلاب ها و رایزرهای فاضلاب یا برای کنترل کردن دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده در تهویه ساختمان ها مانند،شیر فلکه ها و فن کویل ها که نیاز به کنترل و پایش مداوم دارند که به دو صورت قابلیت اجرا را دارند،هم بر روی سقف و هم بر روی دیوار.

معمولا در ساختمان ها به طور عمومی نقاطی وجود دارد که به صورت اضطراری و یا موردی بایستی بازدید شوند؛ به همین جهت در زیر این بخش ها دریچه ای جهت بازدید تعبیه می گردد تا دسترسی به این نقاط، به سادگی و راحتی میسر شود. شرکت تهویه اطمینان پارس با اتکا به علم، دانش و تجربه سال ها تاش در زمینه تولید دریچه های توزیع هوا و دریچه های خاص و با بهره گیری از مهندسین مجرب و خاق برای اولین بار در ایران نسبت به طراحی و تولیددریچه های بازدید مخصوص سقف و دیوارهای کناف اقدام و محصولات جدیدی را به صنعت ساختمان سازی ایران معرفی و تقدیم نماییم، بیشترین کاربرد این محصول در بخش تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان می باشد که به اختصار به شرح ذیل می باشد: فاضاب، رایزرهای فاضاب، شیر فلکه ها، cleanoutدر بخش تاسیسات مکانیکی کلیه دسترسی ها به تجهیزات نصب شده جهت کنترل فن کویل ها یا داکت فن کویل ها و… به سهولت قابل انجام است. در بخش تاسیسات الکتریکی نیز دسترسی به کلیه رایزرهای برق، اف اف، تلفن، آنتن و سیستم های اعام حریق، تابلوهای برق، جعبه های تقسیم و کلیه جعبه های کنترلی، شبکه کامپیوتر، سیستم های تلفن داخلی و… از این طریق میسر می شود.

ساختار دریچه کناف

این دریچه به طور کلی از دو قاب تشکیل شده است که یکی از این قاب ها، قاب اصلی و دیگری قاب درب می باشد.

قاب اصلی دریچه بازدید کناف بسیار سبک و مقاوم است و قاب درب همراه با یک پنل گچی درب دریچه را تشکیل می دهد.برای باز و بسته کردن درب دریچه، یک لولای فلزی بین دو قاب متصل می شود.

همینطور برای ایجاد امنیت بیشتر، یک کابل نگهدارنده برای اتصال درب به قاب اصلی استفاده می شود که خطر سقوط درب را از بین می برد.

اطلاعات فنی محصول : 

ابعاد دریچه ها و درب بازدید های کناف در سایز های استاندارد 20*20 30* 30 40*40 50*50 60*60 تولید می شوند و در صورت نیاز در سایز های سفارشی نیز هم به صورت وزنی و هم با قفل و لولاء و جهت تولید دریچه های زیر فن کوئل با مکش دریچه آلومینیومی قابل تولید می باشد.

معمولا درابعاد بالای 100 سانتیمتر و به طور کلی مواردی که وزن دریچه بازدید کناف زیاد باشد این دریچه ها به صورت وزنی تولید می شوند چرا که قفل مخفی تحمل بار سنگین را نداشته و فشار بیش از حد موجب خرابی قفل و در نهایت طول عمر کوتاه تر درب های بازدید کناف نصب شده روی سقف می گردد.

در سایز های بزرگ نیز دریچه ها به صورت 2یا3 لنگه تولید میشوند تا آلومینیوم های میانی به علت سنگینی بسیار زیاد دچار کمانش و یا تاب گرفتگی نشوند.

درب ها و دریچه های بازدید کناف دارای پنل های متنوع بوده که متناسب با شرایط اقلیمی و کاربری هر پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرند

پنل MR: این پنل به رنگ سبز است که ضد رطوبت بوده.

پنل FR: تقریبا به رنگ صورتی بوده و ضد حریق می باشد.

پنل RG: به رنگ خاکستری می باشد که نه ضد حریق می باشد و نه ضد رطوبت وسبک ترین نوع پنل است.

پنلFM: به رنگ سبز بوده که هم ضد حریق است و هم ضد رطوبت و سنگین ترین نوع پنل است.

خصوصیات و مزایا محصول :

از مزایای درب ها و دریچه بازدید کناف میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

نصب سریع و آسان

انعطاف پذیری بالا

صرفه جویی در فضا، طراحی زیبا و متناسب با محیط به دلیل عدم محدودیت در اجرای کاشی،MDF وکاغذ دیواری که موجب ایجاد شکل منطبق با محیط پیرامون خود شده و در سقف و دیوار پنهان می شود.

دارای کارابین و کابل نگه دارنده برای جلو گیری از سقوط درب دریچه به پایین شده و ایمنی شخص بازدید کننده.

امکان جدا سازی کامل درب از فریم.

امکان ایجاد دریچه به منظور هدایت هوای رفت و برگشت بر روی دریچه بازدید کناف به صورت کاملا هم سطح.

خصوصیات و مزایا
-نصب آسان وسریع، صرفه جویی در فضا و طراحی زیبا
– قابلیت تولید جهت زیر فن کوئل (دارای گریل) و افزایش تعداد درب بازشو
– انعطاف و قابلیت نصب بر روی کلیه سقف و دیوارها با هر نوع مصالح موجود (سقف های کاذب)
– جدا شدن درب از فریم

ویژگی های خاص دریچه بازدید:
– ظاهری پنهان در سقف
– قابلیت تطابق رنگ با محیط اطراق خود.
-قابلیت نصب کاشی ، کاغذ دیواری ،MDF ،و هرنوع پوشش دیگر بر روی این دریچه
– دارای قفل مخفی فشاری
– دارای سیم بکسل حهت محافظت از سقوط درب دریچه به پایین
– تولید در ابعاد سفارشی