فشارسنج IMC 2500

امتیاز تامین کننده
نوع تامین کننده: تولیدکننده / کارخانه - دارای پروانه تولید
دسته بندی: فشارسنج ها
تولید کننده: ایران مدار
زمان تحویل: از 1 تا 15 روز
حداقل تعداد سفارش 1
توضیح درباره محصول

فشارسنج IMC 2500

فشارسنج ترانسمیتری لوله‌ها، وسیله‌ای ایده‌آل جهت اندازه‌گیری، نمایش و قرائت میزان فشار سیالات لوله‌های تحت فشار، جهت تشخیص شكستگی لوله و همچنین جلوگیری از خسارات وارده به تأسیسات در اثر ازدیاد فشار خارج از استاندارد می‌باشد. داشتن اطلاعات دقیق از میزان فشار شبكه آبرسانی درطول لوله‌ها به خصوص در نقاط بحرانی، جهت دسترسی به شرایط عملكرد بهینه الكتروپمپ‌های شبكه را ممكن می‌سازد. در چنین موقعیتی ضمن استفاده بهینه از پمپ‌های شبكه، بر طول عمر آنها افزوده و از خسارات ناشی از افزایش و یا كاهش بدون برنامه‌ریزی فشار در شبكه انتقال و توزیع جلوگیری بعمل می‌آید. از طرفی در صورت تجهیز شبكه به سیستم كنترل فشار، با توجه به كاهش فشار شبكه، درصورت شكستگی لوله و افت فشار، این مورد از طریق سیستم‌های آلارم صوتی و بصری به سرعت مشخص می‌گردد.

ویژگی‌های مهم

اندازه‌گیری و نمایش فشار خطوط لوله بر حسب mBar ،Bar و...
انتقال رکوردها به فواصل دور
مجهز به چهار رله کنترل و یک رله آلارم

قسمت‌های متشکله این دستگاه عبارتنداز: سنسور هیدرواستاتیکی(Hydrostatic pressure sensor) و تابلوی مانیتورینگ (Signal converter)

تابلوی مانیتورینگ در دو مدل دیجیتالی بدون دیتالاگر و میکروکنترلی دارای دیتالاگر می‌باشد.

تئوری عملکرد:

پس از تنظیم تابلوی مانیتورینگ، در صورتی که فشار آب از مقادیر پیش‌تنظیم‌شده تجاوز نماید، آلارم صوتی به صدا درآمده و اپراتور را متوجه موضوع می‌سازد. علاوه بر آن می‌توان فرامین لازم را بنا بر فشار آب لوله به موتور پمپ‌ها یا شیر برقی صادر نموده به طوی که این دستگاه‌ها به صورت خودکار طبق برنامه از پیش تنظیم‌شده روشن یا خاموش گردند.

نکته بسیار مهم در این دستگاه، آن است که خروجی آن در محدوده استاندارد ۴ تا ٢۰ میلی‌آمپر که استانداردی بین‌المللی جهت انتقال اطلاعات می‌باشد قرار دارد و قابل اتصال به کامپیوتر جهت پردازش سیگنال و همچنین به دستگاه Recorder جهت ثبت اطلاعات و اتصال به سیستم شبکه‌های تله‌متری می‌باشد.

این مهم، جهت طرح‌های توسعه پروژه در سال‌های بعدی فوق‌العاده حائز اهمیت است. معمولاً در پروژه‌های آبرسانی یا تصفیه‌خانه‌ها، ابتدا نقاط مهم پروژه و یا تصفیه‌خانه به سنسورهای ارتفاع‌سنج، دبی‌سنج، فشارسنج و... مجهز می‌گردند و پس از گذشت چند سال، جهت توسعه طرح، اطلاعات محلی این سنسورها را به اتاق کنترل مرکزی بر روی یک تابلو و میز میمیک منتقل می‌نمایند.