فشارسنج IMC 2500

ایران مدار
دسته بندی: فشارسنج ها
از 1 تا 15 روز
نوع تحویل: طبق توافق طرفین
تامین کننده: ایران مدار
نوع تامین کننده: تولیدکننده / کارخانه - دارای پروانه تولید
امتیاز تامین کننده
حداقل تعداد سفارش 1
توضیح درباره محصول

فشارسنج IMC 2500

فشارسنج ترانسمیتری لوله‌ها، وسیله‌ای ایده‌آل جهت اندازه‌گیری، نمایش و قرائت میزان فشار سیالات لوله‌های تحت فشار، جهت تشخیص شكستگی لوله و همچنین جلوگیری از خسارات وارده به تأسیسات در اثر ازدیاد فشار خارج از استاندارد می‌باشد. داشتن اطلاعات دقیق از میزان فشار شبكه آبرسانی درطول لوله‌ها به خصوص در نقاط بحرانی، جهت دسترسی به شرایط عملكرد بهینه الكتروپمپ‌های شبكه را ممكن می‌سازد. در چنین موقعیتی ضمن استفاده بهینه از پمپ‌های شبكه، بر طول عمر آنها افزوده و از خسارات ناشی از افزایش و یا كاهش بدون برنامه‌ریزی فشار در شبكه انتقال و توزیع جلوگیری بعمل می‌آید. از طرفی در صورت تجهیز شبكه به سیستم كنترل فشار، با توجه به كاهش فشار شبكه، درصورت شكستگی لوله و افت فشار، این مورد از طریق سیستم‌های آلارم صوتی و بصری به سرعت مشخص می‌گردد.

ویژگی‌های مهم

اندازه‌گیری و نمایش فشار خطوط لوله بر حسب mBar ،Bar و...
انتقال رکوردها به فواصل دور
مجهز به چهار رله کنترل و یک رله آلارم

قسمت‌های متشکله این دستگاه عبارتنداز: سنسور هیدرواستاتیکی(Hydrostatic pressure sensor) و تابلوی مانیتورینگ (Signal converter)

تابلوی مانیتورینگ در دو مدل دیجیتالی بدون دیتالاگر و میکروکنترلی دارای دیتالاگر می‌باشد.

تئوری عملکرد:

پس از تنظیم تابلوی مانیتورینگ، در صورتی که فشار آب از مقادیر پیش‌تنظیم‌شده تجاوز نماید، آلارم صوتی به صدا درآمده و اپراتور را متوجه موضوع می‌سازد. علاوه بر آن می‌توان فرامین لازم را بنا بر فشار آب لوله به موتور پمپ‌ها یا شیر برقی صادر نموده به طوی که این دستگاه‌ها به صورت خودکار طبق برنامه از پیش تنظیم‌شده روشن یا خاموش گردند.

نکته بسیار مهم در این دستگاه، آن است که خروجی آن در محدوده استاندارد ۴ تا ٢۰ میلی‌آمپر که استانداردی بین‌المللی جهت انتقال اطلاعات می‌باشد قرار دارد و قابل اتصال به کامپیوتر جهت پردازش سیگنال و همچنین به دستگاه Recorder جهت ثبت اطلاعات و اتصال به سیستم شبکه‌های تله‌متری می‌باشد.

این مهم، جهت طرح‌های توسعه پروژه در سال‌های بعدی فوق‌العاده حائز اهمیت است. معمولاً در پروژه‌های آبرسانی یا تصفیه‌خانه‌ها، ابتدا نقاط مهم پروژه و یا تصفیه‌خانه به سنسورهای ارتفاع‌سنج، دبی‌سنج، فشارسنج و... مجهز می‌گردند و پس از گذشت چند سال، جهت توسعه طرح، اطلاعات محلی این سنسورها را به اتاق کنترل مرکزی بر روی یک تابلو و میز میمیک منتقل می‌نمایند.

درباره تامین کننده

درباره ایران مدار :

ایران مدار شرکتی تولیدی، صنعتی و بازرگانی است که در سال ۱۳۶۲ در شیراز تأسیس و به ثبت رسیده است. ما پیشرو در طراحی، تولید و پشتیبانی تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری و کنترل مایعات شامل کنتور و فلومترهای لوله‌ها و کانال‌های باز و همچنین ارتفاع‌سنج‌ها هستیم. با تولید کنتور و فلومتر الکترومغناطیسی مگاب ۳۰۰۰ (Magab 3000) در سال ۱۳۸۵ و اخذ گواهینامه بین المللی CE اروپا توسط ایران مدار، جمهوری اسلامی ایران در همان سال به جمع یازده کشور دارای تکنولوژی ساخت این کنتورها در جهان پیوست. از دیگر فعالیت‌های ایران مدار می‌توان به ساخت و تأمین انواع فشارسنج‌ها، دیتالاگرها، فلومترهای اولتراسونیک داپلر (مایعات مخلوط مشکل‌دار) و اولتراسونیک زمان‌گذر Transit Time (مایعات تمیز تک فازی مثل آب) و فلومترهای کانال‌های باز با سازه و یا بدون سازه اشاره نمود. در حال حاضر ایران مدار در کارخانه شیراز دارای بزرگترین خط کالیبراسیون انواع کنتور و فلومترها در غرب آسیا و خاورمیانه می‌باشد. این آزمایشگاه با دارا بودن استاندارد ISO 17025 عملاً بزرگترین خط کالیبراسیون مرجع کنتور و فلومترها در کشور می‌باشد.
در سه دهه گذشته، ایران مدار پروژه‌های مختلف کنترل، تله‌متری و اتوماسیون را در بسیاری از سدها، نیروگاه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ سراسر کشور طراحی و نصب نموده است.

شرکا تجاری ایران مدار :

Micronics در سال ١٩٨۵ در انگلستان به ثبت رسیده است. این شرکت در رده برترین شرکت‌های دنیا در زمینه ساخت و ارائه انواع فلومتر و کنتورهای اولتراسونیک زمان‌گذر (Transit Time) می‌باشد. مایکرونیکس با دارابودن رنج کاملی از محصولات مرتبط با اندازه‌گیری سیالات، راه‌حل‌های جامعی را در این زمینه از فلوسنجی ثابت و پرتابل برای انواع لوله تا کانال‌های باز و... تا نرم‌افزارهای جامع مانیتورینگ ارائه می‌نماید. برخی از فلومترهای تولیدی شركت مايكرونيكس به علت دقت و مرغوبيت، با نام برندهای معتبر جهانی نيز ارائه می‌گردد.

کمپانی Pulsar در سال ١٩٩٧ در انگلستان تأسیس و اکنون به یکی از معتبرترین تولیدکنندگان تجهیزات اندازه‌گیری اولتراسونیک در جهان تبدیل شده است. Pulsar تولیدکننده و عرضه‌کننده انواع ارتفاع‌سنج‌های اولتراسونیک و راداری، جریان‌سنج‌های کانال‌های باز، فلومترهای اولتراسونیک و ابزار دقیق می‌باشد. با تمرکز بر توسعه اندازه‌گیری سطح‌سنج‌های اولتراسونیک و تکنولوژی پردازش اکو و بهبود پردازش سیگنال اولیه در سنسورها جهت افزایش مقاومت در برابر نویزهای الکتریکی شرکت پالسار را می‌توان به عنوان رهبر تکنولوژی سنجش اولتراسونیک در جهان معرفی کرد.

کمپانی Flow-tronic در سال ١٩٨٩ جهت تولید و عرضه تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری و کنترل مایعات جهت صنعت آب و فاضلاب در بلژیک تأسیس گردیده است. فلوترونیک با سابقه و تجربه بالا در زمینه تولید، تأمین و نصب انواع تجهیزات اندازه‌گیری دبی مایعات، به خصوص در کانال‌های باز و لوله‌های نیمه‌پُر، به طور مداوم در حال توسعه تولیدات و تجهیزات نوین اندازه‌گیری جهت مصارف مختلف می‌باشد. از جمله تولیدات معروف این شرکت، فلومتر و کنتور راداری با نام تجاری Raven-Eye می‌باشد.