فلومتر داپلر PDFM 5.0

ایران مدار
دسته بندی: فلومترها
از 1 تا 15 روز
نوع تحویل: طبق توافق طرفین
تامین کننده: ایران مدار
نوع تامین کننده: تولیدکننده / کارخانه - دارای پروانه تولید
امتیاز تامین کننده
حداقل تعداد سفارش 1
توضیح درباره محصول

فلومتر داپلر PDFM 5.0

ایده‌آل برای اندازه‌گیری مایعات مشکل‌دار مانند فاضلاب داخل لوله‌ها (Difficult Liquids)؛ در مواردی که فلومترهای در تماس با مایع کارآیی ندارند، به دلیل قرار نداشتن سنسور فلومتر DFM-IV داپلر داخل لوله، مشکل تماس سنسور با اثرات شیمیایی مخرب و صیقل‌زای مایع داخل لوله برای این دستگاه وجود ندارد و همین منجر به عملکرد ایده‌آل آن شده است. با توجه به عدم تماس فیزیکی سنسور با داخل لوله، هیچ مانعی در برابر جریان مایع قرار نمی‌گیرد و افت فشاری رخ نمی‌دهد. سنسور DFM 5.0 یک فرکانس بالا و مداوم صوتی را ازدیواره لوله عبور داده و به داخل مایع درحال جریان می فرستد. صدا از طریق ذرات جامد یا حباب‌های گاز موجود در مایع به سنسور برمی‌گردد. در صورت به جریان در آمدن مایع، فرکانس صدای منعکس شده به فرکانس دیگری تغییر می‌یابد (تأثیر داپلر DFM) با اندازه‌گیری این تغییر فرکانس، میزان دبی سیال با دقت بالا مشخص می‌گردد. فلومتر داپلر برای لوله‌هایی که دارای خلل و فرج (هوادار) هستند مانند بتن، چوب یا لوله‌های آستردار با یک فاصله هوا بین آستر و دیواره لوله مناسب نمی‌باشد. این دستگاه مشابه دستگاه DFM ۵.۰ می‌باشد با این تفاوت که پرتابل بوده، دارای کیف ضد آب و مجهز به باتری های قابل شارژ می‌باشد.

ویژگی‌های مهم

عملکرد عالی در محدوده وسیع دمایی
مجهز به باتری داخلی قابل شارژ
نصب و راه‌اندازی آسان
درجه حفاظت IP 67
مجهز به دیتالاگر با امکان ثبت ٣۰۰/۰۰۰ رکورد با امکان افزایش تا یک میلیون رکورد در صورت سفارش

طراحی گیرنده و فرستنده در یک سنسور:

هر دو عمل ارسال و دریافت سیگنال‌های اولتراسونیک در یک سنسور انجام می‌گیرد؛ بنابراین با نصب بست کمربندی، عمل تنظیم سنسور به آسانی انجام گرفته و تنظیم صحیح سنسور روی لوله‌های افقی یا عمودی تضمین می‌گردد. نیاز به صرف وقت جهت تنظیم‌نمودن دو سنسور گیرنده و فرستنده نیست. سنسورهای دوسویه اختیاری به منظور کاربردهای خاص نیز قابل تهیه می‌باشند.

خود تنظیم جهت افزایش طول کابل سنسور:

هر سنسور، شامل کابل Coaxial حفاظت شده به طول شش متر می‌باشد. طول کابل را می‌توان بدون کاهش قدرت سیگنال تا ١۵۰ متر افزیش داد. DFM-IV به طور خودکار، خود را با طول کابل تنظیم می‌نماید.

قابل اجرا بر روی اغلب لوله ها:

فلومتر DFM-IV داپلر جریان مایع را در لوله‌های ساخته شده از مواد مختلف اندازه‌گیری می‌نماید. لوله‌های PVC، کربن استیل، فولاد ضد زنگ (استنلس استیل)، چدن، فایبرگلاس، لوله‌های آستردار و هر نوع لوله با هر نوع مواد که اشعه مافوق صوت را از خود عبور دهد مناسب می‌باشد.

نصب آسان:

هر فلومتر DFM-IV شامل یک سنسور داپلر همراه با تسمه استنلس استیل قابل تنظیم با یک بست می‌باشد. این سنسور استاندارد، مناسب برای سطح خارجی هر نوع لوله از قطر ١٣ میلیمتر (نیم اینچ) به بالا می‌باشد. برای نصب، تنها به چند دقیقه وقت نیاز است. قطع لوله یا سوراخکاری آن درحین کار وجود نداشته و همچنین نیاز به قطع جریان مایع نمی‌باشد.

سنسوری با ایمنی داخلی برای مناطق خطرناک (Hazardous Area) :

سنسورهای DFM-IV به منظور نصب در مناطق خطرناک با موانع ایمنی داخلی اختیاری در زمره CSA به حساب می‌آیند. موانع ایمنی در ساختاری الکترونیکی توسط کارخانه نصب می‌شوند و بدین‌صورت تمامی کابل‌های سنسور و جعبه‌های اتصال از ایمنی داخلی برخوردار خواهند بود. نمایشگر دستگاه به طور طبیعی در محل‌های ایمن نصب می‌شود و یا می‌توان آن را به منظور کار در مناطق خطرناک در جعبه ضد احتراق طراحی شده ویژه این مناطق نصب و بهره‌برداری نمود.

دستگاه، همواره دبی لحظه ای و دبی مجموع را نمایش داده و اطلاعات دبی را کنترل و ارسال می‌نماید.

هر فلومتر DFM-IV داپلر شامل یک نمایشگر ۴ رقمی LCD جهت نمایش میزان جریان سیال و نمایشگر ١۶ رقمی با اعداد یونانی برای تنظیم و کالیبره نمودن کنتور دستگاه و رله‌های قابل برنامه‌ریزی و یک خروجی ایزوله ۴ تا ٢۰ میلی‌آمپر می‌باشد. یک دیتالاگر با حجم دو میلیون رکورد اطلاعاتی نیز قابل انتخاب می‌باشد.

موارد کاربرد:

- اندازه گیری
- مایعات چسبناک
- اسیدها
- مواد آبکی مثل آب آهک
- حلال‌ها
- فاضلاب تصفیه شده
- گل و لای
- ماده خام خمیری شکل
- مواد غذایی
- روغن‌های نرم کننده
- فاضلاب
- نفت خام
- مواد شیمیایی
- آب گازدار
- آب سرد شده چیلر
- ایده آل برای لوله‌های پر و هر نوع مایع محتوی حباب و یا مواد جامد بزرگتر از ١۰۰ میکرون و با غلظت بیش از 75ppm

محل های مورد مصرف:

- تصفیه‌خانه‌های فاضلاب
- کارخانه‌های مواد غذائی
- کارخانه‌های مواد شیمیایی
- معادن استخراج فلزات
- کارخانه کاغذ‌سازی
- صنایع ذوب فلزات

درباره تامین کننده

درباره ایران مدار :

ایران مدار شرکتی تولیدی، صنعتی و بازرگانی است که در سال ۱۳۶۲ در شیراز تأسیس و به ثبت رسیده است. ما پیشرو در طراحی، تولید و پشتیبانی تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری و کنترل مایعات شامل کنتور و فلومترهای لوله‌ها و کانال‌های باز و همچنین ارتفاع‌سنج‌ها هستیم. با تولید کنتور و فلومتر الکترومغناطیسی مگاب ۳۰۰۰ (Magab 3000) در سال ۱۳۸۵ و اخذ گواهینامه بین المللی CE اروپا توسط ایران مدار، جمهوری اسلامی ایران در همان سال به جمع یازده کشور دارای تکنولوژی ساخت این کنتورها در جهان پیوست. از دیگر فعالیت‌های ایران مدار می‌توان به ساخت و تأمین انواع فشارسنج‌ها، دیتالاگرها، فلومترهای اولتراسونیک داپلر (مایعات مخلوط مشکل‌دار) و اولتراسونیک زمان‌گذر Transit Time (مایعات تمیز تک فازی مثل آب) و فلومترهای کانال‌های باز با سازه و یا بدون سازه اشاره نمود. در حال حاضر ایران مدار در کارخانه شیراز دارای بزرگترین خط کالیبراسیون انواع کنتور و فلومترها در غرب آسیا و خاورمیانه می‌باشد. این آزمایشگاه با دارا بودن استاندارد ISO 17025 عملاً بزرگترین خط کالیبراسیون مرجع کنتور و فلومترها در کشور می‌باشد.
در سه دهه گذشته، ایران مدار پروژه‌های مختلف کنترل، تله‌متری و اتوماسیون را در بسیاری از سدها، نیروگاه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ سراسر کشور طراحی و نصب نموده است.

شرکا تجاری ایران مدار :

Micronics در سال ١٩٨۵ در انگلستان به ثبت رسیده است. این شرکت در رده برترین شرکت‌های دنیا در زمینه ساخت و ارائه انواع فلومتر و کنتورهای اولتراسونیک زمان‌گذر (Transit Time) می‌باشد. مایکرونیکس با دارابودن رنج کاملی از محصولات مرتبط با اندازه‌گیری سیالات، راه‌حل‌های جامعی را در این زمینه از فلوسنجی ثابت و پرتابل برای انواع لوله تا کانال‌های باز و... تا نرم‌افزارهای جامع مانیتورینگ ارائه می‌نماید. برخی از فلومترهای تولیدی شركت مايكرونيكس به علت دقت و مرغوبيت، با نام برندهای معتبر جهانی نيز ارائه می‌گردد.

کمپانی Pulsar در سال ١٩٩٧ در انگلستان تأسیس و اکنون به یکی از معتبرترین تولیدکنندگان تجهیزات اندازه‌گیری اولتراسونیک در جهان تبدیل شده است. Pulsar تولیدکننده و عرضه‌کننده انواع ارتفاع‌سنج‌های اولتراسونیک و راداری، جریان‌سنج‌های کانال‌های باز، فلومترهای اولتراسونیک و ابزار دقیق می‌باشد. با تمرکز بر توسعه اندازه‌گیری سطح‌سنج‌های اولتراسونیک و تکنولوژی پردازش اکو و بهبود پردازش سیگنال اولیه در سنسورها جهت افزایش مقاومت در برابر نویزهای الکتریکی شرکت پالسار را می‌توان به عنوان رهبر تکنولوژی سنجش اولتراسونیک در جهان معرفی کرد.

کمپانی Flow-tronic در سال ١٩٨٩ جهت تولید و عرضه تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری و کنترل مایعات جهت صنعت آب و فاضلاب در بلژیک تأسیس گردیده است. فلوترونیک با سابقه و تجربه بالا در زمینه تولید، تأمین و نصب انواع تجهیزات اندازه‌گیری دبی مایعات، به خصوص در کانال‌های باز و لوله‌های نیمه‌پُر، به طور مداوم در حال توسعه تولیدات و تجهیزات نوین اندازه‌گیری جهت مصارف مختلف می‌باشد. از جمله تولیدات معروف این شرکت، فلومتر و کنتور راداری با نام تجاری Raven-Eye می‌باشد.