فلومتر راداری Raven Eye

ایران مدار
دسته بندی: فلومترها
از 1 تا 15 روز
نوع تحویل: طبق توافق طرفین
تامین کننده: ایران مدار
نوع تامین کننده: تولیدکننده / کارخانه - دارای پروانه تولید
امتیاز تامین کننده
حداقل تعداد سفارش 10
توضیح درباره محصول

فلومتر راداری Raven Eye

فلومتری جدید و غیرتماسی با تکنولوژی رادار، انقلابی در صنعت دبی‌سنجی دبی مایعات در کانال‌های باز، تونل‌های انتقال فاضلاب شهری، رودخانه‌ها، ورودی و خروجی تصفیه‌خانه های آب و یا فاضلاب و همچنین لوله‌های نیمه پُر محسوب می‌شود. این فلومتر بدون هر نوع تماس با سیال و با بهره‌گیری از تکنولوژی رادار-داپلر قادر به اندازه‌گیری سرعت سیال با دقت بالا حتی در سرعت‌های بسیار پایین تا سرعت‌های بالا ( از ۰/١۵ الی ٢۰ متر بر ثانیه) می‌باشد. این فلومتر، مناسب هر نوع کانال با هر سطح مقطعی از عرض ١۰ سانتیمتر به بالا می‌باشد و جهت نصب و راه‌اندازی آن نیز نیازی به قطع جریان سیال نمی‌باشد. از مزایای تکنولوژی رادار علاوه بر غیرتماسی بودن می‌توان به استحکام بسیار بالا، نصب ساده و آسان، بدون نیاز به نگهداری خاص و درجه حفاظت IP68 واقعی اشاره نمود به طوری که در صورت غرقاب شدن نیز هیچ صدمه‌ای نمی‌بیند.

ویژگی‌های مهم

اندازه‌گیری دقیق جریان سریال بدون تماس
قابل ارائه در دو مدل ثابت و پرتابل (قابل حمل)
ساختار بسیار مقاوم با درجه حفاظتی IP68
سازگاری کامل با PLC، سیستم‌های تله‌متری و SCADA
بی‌نیاز از تعمیر و نگهداری

عملکرد این دستگاه، حتی در مواقعی که سطح کانال با چوب یا روکش پلاستیکی پوشانده شده باشد نیز بسیار مطلوب می‌باشد. طراحی خاص و تولید رادار سنسور با کیفیت بالا و قیمت‌های متناسب با عملکرد آن، امروزه موجب گردیده است که استفاده از این نوع فلومترهای غیر تماسی جهت سنجش دبی مایعات در انواع کانال‌ها در زمره اولین انتخاب‌ها در اروپا و آمریکا به شمار آیند. هم‌‌اکنون بیش از ١۰۰۰ دستگاه از فلومترهای راداری Raven-Eye ساخت شرکت فلوترونیک Flow-tronic در سراسر اروپا نصب و راه‌اندازی
شده است.
- عدم نیاز به قطع جریان سیال به هنگام نصب
- نصب ساده و آسان با استفاده از اهرم‌های سه حالته
- طول عمر فوق‌العاده بالا
- عدم نیاز به تنظیف دوره‌ای و منظم سنسورها
- عدم خوردگی و فرسایش سنسورها
- عدم نیاز به نگهداری خاص
- هزینه نگهداری فوق‌العاده پایین
- IP68 واقعی به طوری که المان‌های سیستم در خلاء کامل بوده و ارتباط آنها با بیرون قطع است و هیچ پیچ، مهره، واشر و ... مشاهده نمی‌گردد.

توضیحاتی مختصر درباره مشکلات فلومترهای تماسی با مایعات

همانطوری که می‌دانیم جهت اندازه‌گیری دبی سیال درکانال بایستی هم سرعت و هم ارتفاع مایع را اندازه‌گیری نمائیم. در سیستم‌های اولتراسونیک (تماسی) جهت اندازه‌گیری سرعت از سنسورهای اولتراسونیک استفاده می‌گردد که بایستی آن را در کف کانال و در تماس با مایع نصب نمایم. این امر در برخی نقاط، سخت و غیرممکن بوده ضمن اینکه مستلزم قطع جریان سیال می‌باشد. عملیات تنظیف دوره‌ای و منظم سنسور نیز یکی از واجبات سیستم‌های تماسی می‌باشد تا رسوبی که سطح سنسور را در بر گرفته است برطرف شود. این مسئله در کانال‌های ورودی فاضلاب و یا آب صنعتی بسیار حادتر می‌باشد؛ چرا که علاوه بر سایش تدریجی سطح سنسور بر اثر ضربات وارد شده از طرف مواد معلق در فاضلاب ورودی تصفیه‌خانه‌ها، بحث خورندگی سنسور سرعت که در تماس می‌باشد نیز بر مشکلات اضافه می‌گردد و عملاً طول عمر مفید سنسور سرعت در بعضی اوقات به کمتر از یک سال می‌رسد و بایستی سنسور سرعت هر از چندی تعمیر و یا تعویض گردد.

نحوه کارکرد سیستم فلومتر راداری

چشم کلاغ (Raven-Eye) در بالاى سطح سیال جارى نصب شده و با استفاده از فناورى دیجیتال پالس داپلر رادارى (Pulsed Digital Doppler RADAR) سرعت متوسط سیال را با دقت بالا اندازه‌گیرى می‌نماید. همچنین ارتفاع سیال نیز با استفاده از یک سنسور سطح (اولتراسونیک، رادار یا فشار) اندازه‌گیرى می‌شود و با توجه به سطح مقطع، حجم عبورى با استفاده از معادله پیوستگى Q=V×A در واحد زمان محاسبه می‌شود. در طول هر چرخه اندازه‌گیرى، هزاران نمونه سرعت اندازه‌گیرى می‌شود و سرعت متوسط مقادیر قرائت شده، توسط یک پردازنده سیگنال دیجیتال بسیار قوى مورد تجزیه و تحلیل طیفى در زمان قرار مى‌گیرد.

همانطور که در تصویر مشخص می‌باشد پارامتر سرعت در مقاطع مختلف سیال در عرض کانال متفاوت است لذا دستگاه شروع به اندازه‌گیرى توزیع سرعت در تمام عرض کانال نموده و آن را در حافظه خود ثبت مى‌نماید. (سرعت‌هاى کم و سرعت‌هاى زیاد) با در نظر گرفتن فاصله نصب دستگاه ازسطح مایع و با توجه به زاویه تابش امواج رادار و همچنین زاویه دستگاه نسبت به سطح آب، دقیقاً سطح پوشش ناحیه اندازه‌گیرى تعیین مى‌گردد. در نتیجه Raven-Eye به طور خودکار سرعت‌هاى اندازه‌گیرى شده را با سطح پوشش ناحیه اندازه‌گیرى و همچنین ارتفاع سیال، تطبیق مى‌دهد. این دستگاه حتى در مواقعى که سطح کانال با چوب و یا پلاستیک پوشیده شده باشد، کار خواهد کرد.

مزایای فلومتر راداری Raven Eye

- اندازه‌گیری دقیق جریان
- اقتصادی و مقرون به صرفه
- امکان تهیه در دو مدل نصب ثابت و قابل حمل
- بدون هرگونه تماس سنسور با سیال (سنسور بالاتر از سطح سیال نصب می گردد.)
- نصب و راه‌اندازی بسیار ساده و آسان
- ساختاری بسیار مقاوم و دارای درجه حفاظت IP68
- سنسور یکپارچه وکاملاً مهر و موم شده بدون هیچگونه مفاصل، مهره، پیچ و...
- توسعه یافته و طراحی شده برای انواع مکان‌های مورد مصرف کاربردی
- تجزیه و تحلیل توزیع سرعت و فناوری خود یادگیری برای محاسبه سرعت متوسط
- مناسب برای کانال‌های ١۰۰ میلیمتر به بالا
- سازگاری آسان با SCADA ،PLC و سیستم های تله‌متری
- سنسور دارای پورت خروجی RS485 مستقیم بدون نیاز به تابلوی مانیتورینگ و یا هر مبدل دیگری
- خروجی جریان ۴ تا ٢۰ میلی‌آمپر با قابلیت تنظیم
- راه حلی ایده‌آل جهت شرایط دشوار مانند مواد جامد بالا، حرارت بالا، جریان کم عمق و تند، سرعت های بالا و کانال‌های بزرگ باز
- بدون نیاز به تعمیر و نگهداری خاص
- دارای قابلیت سیستم تشخیص خودکار

انتخاب نام Raven Eye (چشم کلاغ) برای این محصول، تصادفی نبوده است؛ این دستگاه مانند کلاغ دارای سه ویژگی کلیدی می‌باشد: هوش (Intelligence)، سازگاری (Adaptability) و بقاء (Survivability)

• هوشمندى: سنسور سرعت این دستگاه با استفاده از تکنولوژى رادارى، سرعت و سطح مایع را اندازه‌گیرى می‌نماید؛ سرعت متوسط از تجزیه و تحلیل توزیع سرعت سطح مایع با استفاده از تکنولوژى خود یادگیرى در داخل حسگر محاسبه مى گردد بنابراین نیازى به مودل هاى نظرى و یاکالیبراسیون در سایت نمى باشد. اثرات منفى از شرایط جریان غیر ایده آل (توربلاسم )امواج، تلاطم و غیره حذف مى گردند .

• سازگارى: Raven Eye را مى توان در اکثر کانال‌هاى باز، با ارتفاع آب ١۰ سانتىمتر به بالا و از سرعت‌هاى بسیار کم ١۵ سانتیمتر بر ثانیه تا ٩ متر بر ثانیه استفاده نمود. این دستگاه ایده‌آل و مقاوم با خروجى MODBUS صنعتى و خروجى آنالوگ استاندارد، سازگار با سیستم‌های SCADA ،PLC و شبکه‌هاى تله‌مترى مى‌باشد. این دستگاه همچنین مى‌تواند به عنوان یک سیستم مستقل، جریان دبى را نمایش، اطلاعات را ثبت و به سرور یا کامپیوتر راه دور انتقال دهد.

• بقاء: کمپانی سازنده Raven Eye با توجه به کسب سال‌ها تجربه در تولید دستگاه‌هاى اندازه‌گیرى جریان مایعات، تولید این دستگاه را به صورت کاملاً یکپارچه انجام داده و از هیچ مفصل، مهر و موم، پیچ و واشر استفاده ننموده است. دستگاه داراى درجه حفاظت IP68 بوده و در برابر حوادث پیش بینى نشده و یا مایعات مسأله‌دار بسیار مقاوم مى‌باشد. یک سنسور داخلى، وضعیت سلامت کل سیستم را نظارت و گزارش مى‌نماید. ترکیبى از این مزایا، هزینه نگهدارى و تعمیرات را کاهش مى‌دهد.

کاربردها و محل‌های مورد استفاده

- شبکه‌های فاضلاب/مانیتورینگ کانال‌های شبکه‌ای

کانال‌های بزرگ فاضلاب، مطالعات ظرفیت، مطالعات ترکیبی سرریز فاضلاب (CSO)، مطالعات جریان و نفوذ، جریان‌های با سرعت بالا، تخلیه مخازن یا حوضچه‌ها

- تصفیه‌خانه‌های فاضلاب

اندازه‌گیری جریان ورودی به تصفیه‌خانه، خروجی تصفیه‌خانه یا تخلیه، اندازه‌گیری پساب کارخانه، اندازه‌گیری و تخلیه سیالات ناشی از طوفان، کنترل فرآیند جریان

- رودخانه‌ها و کانال‌های آبیاری

نظارت بر آب طوفان و انتطباق با مقادیر استاندارد، آب و هوا و مهندسی هیدرولیک، محاسبات حوضچه آب طوفان، اندازه‌گیری دائمی آب‌های سطحی

- صنایع و نیروگاه‌‌های آبی

اندازه‌گیری پساب کارخانه، اندازه‌گیری آب و فاضلاب ناشی از فرآیندهای تولید، اندازه‌گیری جریان با مواد معلق جامد بالا، اندازه‌گیری جریان آب خنک‌کننده‌ها، مانیتورینگ بر انطباق صنعتی، اندازه‌گیری جریان‌های سیال‌های مواد سوزاننده و خورنده

درباره تامین کننده

درباره ایران مدار :

ایران مدار شرکتی تولیدی، صنعتی و بازرگانی است که در سال ۱۳۶۲ در شیراز تأسیس و به ثبت رسیده است. ما پیشرو در طراحی، تولید و پشتیبانی تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری و کنترل مایعات شامل کنتور و فلومترهای لوله‌ها و کانال‌های باز و همچنین ارتفاع‌سنج‌ها هستیم. با تولید کنتور و فلومتر الکترومغناطیسی مگاب ۳۰۰۰ (Magab 3000) در سال ۱۳۸۵ و اخذ گواهینامه بین المللی CE اروپا توسط ایران مدار، جمهوری اسلامی ایران در همان سال به جمع یازده کشور دارای تکنولوژی ساخت این کنتورها در جهان پیوست. از دیگر فعالیت‌های ایران مدار می‌توان به ساخت و تأمین انواع فشارسنج‌ها، دیتالاگرها، فلومترهای اولتراسونیک داپلر (مایعات مخلوط مشکل‌دار) و اولتراسونیک زمان‌گذر Transit Time (مایعات تمیز تک فازی مثل آب) و فلومترهای کانال‌های باز با سازه و یا بدون سازه اشاره نمود. در حال حاضر ایران مدار در کارخانه شیراز دارای بزرگترین خط کالیبراسیون انواع کنتور و فلومترها در غرب آسیا و خاورمیانه می‌باشد. این آزمایشگاه با دارا بودن استاندارد ISO 17025 عملاً بزرگترین خط کالیبراسیون مرجع کنتور و فلومترها در کشور می‌باشد.
در سه دهه گذشته، ایران مدار پروژه‌های مختلف کنترل، تله‌متری و اتوماسیون را در بسیاری از سدها، نیروگاه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ سراسر کشور طراحی و نصب نموده است.

شرکا تجاری ایران مدار :

Micronics در سال ١٩٨۵ در انگلستان به ثبت رسیده است. این شرکت در رده برترین شرکت‌های دنیا در زمینه ساخت و ارائه انواع فلومتر و کنتورهای اولتراسونیک زمان‌گذر (Transit Time) می‌باشد. مایکرونیکس با دارابودن رنج کاملی از محصولات مرتبط با اندازه‌گیری سیالات، راه‌حل‌های جامعی را در این زمینه از فلوسنجی ثابت و پرتابل برای انواع لوله تا کانال‌های باز و... تا نرم‌افزارهای جامع مانیتورینگ ارائه می‌نماید. برخی از فلومترهای تولیدی شركت مايكرونيكس به علت دقت و مرغوبيت، با نام برندهای معتبر جهانی نيز ارائه می‌گردد.

کمپانی Pulsar در سال ١٩٩٧ در انگلستان تأسیس و اکنون به یکی از معتبرترین تولیدکنندگان تجهیزات اندازه‌گیری اولتراسونیک در جهان تبدیل شده است. Pulsar تولیدکننده و عرضه‌کننده انواع ارتفاع‌سنج‌های اولتراسونیک و راداری، جریان‌سنج‌های کانال‌های باز، فلومترهای اولتراسونیک و ابزار دقیق می‌باشد. با تمرکز بر توسعه اندازه‌گیری سطح‌سنج‌های اولتراسونیک و تکنولوژی پردازش اکو و بهبود پردازش سیگنال اولیه در سنسورها جهت افزایش مقاومت در برابر نویزهای الکتریکی شرکت پالسار را می‌توان به عنوان رهبر تکنولوژی سنجش اولتراسونیک در جهان معرفی کرد.

کمپانی Flow-tronic در سال ١٩٨٩ جهت تولید و عرضه تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری و کنترل مایعات جهت صنعت آب و فاضلاب در بلژیک تأسیس گردیده است. فلوترونیک با سابقه و تجربه بالا در زمینه تولید، تأمین و نصب انواع تجهیزات اندازه‌گیری دبی مایعات، به خصوص در کانال‌های باز و لوله‌های نیمه‌پُر، به طور مداوم در حال توسعه تولیدات و تجهیزات نوین اندازه‌گیری جهت مصارف مختلف می‌باشد. از جمله تولیدات معروف این شرکت، فلومتر و کنتور راداری با نام تجاری Raven-Eye می‌باشد.