فلومتر IMC 750

ایران مدار
دسته بندی: فلومترها
از 1 تا 15 روز
نوع تحویل: طبق توافق طرفین
تامین کننده: ایران مدار
نوع تامین کننده: تولیدکننده / کارخانه - دارای پروانه تولید
امتیاز تامین کننده
حداقل تعداد سفارش 10
توضیح درباره محصول

فلومتر IMC 750

کنتور و فلومتر اولتراسونیک آب و فاضلاب کانال‌های باز مدل IMC 750 II دستگاهی است که با دقت فوق‌العاده بدون هرگونه تماسی با مایع به روش اولتراسونیک (ارسال موج) دبی لحظه‌ای و همچنین به صورت کنتور، جمع کل (دبی مجموع) آب و فاضلاب را در محل‌های مورد استفاده (بر روی سازه) اندازه‌گیری و نمایش می‌دهد. این دستگاه جهت کلیه تأسیسات تأمین و فروش آب مانند ورودی و خروجی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب و همچنین تأسیسات سدها، ایستگاه‌های پمپاژ، تصفیه‌خانه‌های آب و... مناسب می‌باشد. این دستگاه مجهز به دیتالاگر می‌باشد که به کمک آن می‌توان اطلاعات دبی لحظه‌ای و دبی مجموع را تا میزان ٢ گیگابایت نمونه اطلاعات، در فواصل زمانی یک ثانیه به بالا ذخیره نموده و سپس روی کامپیوتر PC یا لپ‌تاپ تخلیه و با مشاهده این ارقام یا منحنی تغییرات آنها، وضعیت مایع مورد اندازه‌گیری را در محدوده زمان موردنظر تجزیه، تحلیل و بررسی نمود.

تئوری عملکرد (Principle of Operation)

امروزه اندازه‌گیری دبی در کانال‌های باز به دو روش زیر انجام می‌گیرد:
١- استفاده از سازه پارشال فلوم Parshal Flume
٢- سرریز Weir
روش سنجش دبی در سازه پارشال فلوم محصول بیش از ٢۵ سال تحقیقات خستگی‌ناپذیر و بی‌وقفه آقای پارشال در ایالات متحده تحت شرایط سخت جهت دستیابی و هرچه نزدیکترشدن به فرمول‌های غیرخطی می‌باشد؛ در این روش در داخل مجرای پارشال فلوم که سازه‌ای است با شکل خاص در مسیر کانال، مقدار حجم عبوری مایع اندازه‌گیری می‌شود. طرح خاص این مجرا طوری است که دبی مایع عبوری از آن تابعی است از ارتفاع مایع در فاصله مشخصی از ورودی تا گلوگاه. دقت این روش ١ تا ۵ درصد بوده و به ظرافت «ساخت سازه »، «دقت دستگاه » و «دقت در نصب سنسور دستگاه در بالای سازه» بستگی دارد. سنسور اولتراسونیک در بالای مسیر عبور آب و فاضلاب نصب گردیده و دائماً امواج مافوق صوت را به سطح مایع ارسال و انعکاس آنها را دریافت می‌نماید. زمان ارسال و دریافت توسط میکروپروسسور، آنالیز گردیده و این سیگنال را به مقادیر دیجیتالی ارتفاع یا دبی لحظه‌ای و یا دبی کل تبدیل می‌نماید. در این وضعیت میزان دبی با رابطه تجربی و غیرخطی بیان می‌گردد. این فرمول با رابطه غیرخطی برای پارشال فلوم‌های مختلف متغیر می‌باشد. بدین ترتیب در سیستم فوق با اندازه‌گیری دقیق ارتفاع سطح مایع قبل از گلوگاه، مقدار دبی مشخص می‌گردد. لازم است اندازه سازه پارشال فلوم از روی جدول زیر با توجه به میزان دبی مینیمم و ماکزیمم مشخص گردد.

8 foot7 foot6 foot5 foot4 foot3 foot2 foot1.5 foot1 foot9 inch6 inch3 inch2 inch1 inchW
2438.42133.61828.815241219.4914.4609.6457.2304.8228.6152.476.250.825.4W (mm)
357306265163133624315119551.90.95Min. flow (m3/h)
1422112376105518726692251383374250816419073983985118Max flow (m3/h)

معمولاً این نوع سازه را بر مبنای اندازه عرض گلوگاه (W) مشخص می‌کنند. به عنوان مثال سازه پارشال فلوم ٣ اینچی جهت دبی بین ٣ تا ١٩۴ متر مکعب در ساعت یا ۵ فوتی جهت دبی بین ۴٣ تا ٣٣٧۴ مترمکعب در ساعت.

مزایای فلومتر و کنتور اولتراسونیک IMC 750 II

قیمت بسیار مناسب= صرفه‌جویی:

با توجه به ساخت کلیه قسمت‌های اصلی این دستگاه در داخل کشور و استفاده از سنسور معتبر خارجی، کل پکیج دستگاه دارای قیمت بسیار مناسب‌تر از نمونه‌های خارجی است. در عین حال مصرف‌کننده بدون تأخیر از پشتیبانی قطعات و خدمات داخلی، استفاده می‌کند.

نصب آسان:

نصب این دستگاه بسیار آسان با حداقل توقف برنامه‌های بهره‌برداری از تأسیسات می‌باشد. به همراه هر دستگاه یک دستورالعمل کامل با تصاویر و اطلاعات دقیق نصب ضمیمه می‌باشد.

کاربرد راحت:

این دستگاه مطابق نیازهای محیطی کشور جهت اپراتورهای با سطح دانش کم و متوسط طوری طراحی و ساخته شده که قسمت‌های حساس آن دور از دسترس آنها بوده و روی تابلوی نمایشگر تنها با فشار کمترین تعداد دکمه، کل عملیات قابل پیگیری می‌باشد.

نگهداری آسان:

با توجه به اینکه نصب دستگاه به آسانی صورت می‌گیرد، از این رو، جابه‌جایی و تعویض به راحتی بدون نیاز به قطع جریان مایع انجام می‌شود. نظر به پشتیبانی طولانی مدت داخلی قطعات در نگهداری دستگاه در آینده هیچگونه مشکلی به وجود نخواهد آمد. لذا هزینه نگهداری بسیار پایین خواهد بود.

طراحی و ساخت صنعتی با استحکام عالی:

طراحی دستگاه به گونه ای است که دارای درجه حفاظت جهت عملکرد تحت شرایط دشوار محیطی می‌باشد. دستگاه در مقابل گرد و خاک، رطوبت، زنگ‌زدگی، امواج الکتریکی، لرزش، باران و درجه حرارت ٢۰- تا ۶۰+ درجه سانتیگراد دارای حفاظت کامل می‌باشد.

پشتیبانی خدمات و قطعات داخلی:

کلیه دستگاه‌های تولیدی ایران مدار دارای یک سال ضمانت و خدمات و پشتیبانی فنی ده ساله می‌باشد.

درباره تامین کننده

درباره ایران مدار :

ایران مدار شرکتی تولیدی، صنعتی و بازرگانی است که در سال ۱۳۶۲ در شیراز تأسیس و به ثبت رسیده است. ما پیشرو در طراحی، تولید و پشتیبانی تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری و کنترل مایعات شامل کنتور و فلومترهای لوله‌ها و کانال‌های باز و همچنین ارتفاع‌سنج‌ها هستیم. با تولید کنتور و فلومتر الکترومغناطیسی مگاب ۳۰۰۰ (Magab 3000) در سال ۱۳۸۵ و اخذ گواهینامه بین المللی CE اروپا توسط ایران مدار، جمهوری اسلامی ایران در همان سال به جمع یازده کشور دارای تکنولوژی ساخت این کنتورها در جهان پیوست. از دیگر فعالیت‌های ایران مدار می‌توان به ساخت و تأمین انواع فشارسنج‌ها، دیتالاگرها، فلومترهای اولتراسونیک داپلر (مایعات مخلوط مشکل‌دار) و اولتراسونیک زمان‌گذر Transit Time (مایعات تمیز تک فازی مثل آب) و فلومترهای کانال‌های باز با سازه و یا بدون سازه اشاره نمود. در حال حاضر ایران مدار در کارخانه شیراز دارای بزرگترین خط کالیبراسیون انواع کنتور و فلومترها در غرب آسیا و خاورمیانه می‌باشد. این آزمایشگاه با دارا بودن استاندارد ISO 17025 عملاً بزرگترین خط کالیبراسیون مرجع کنتور و فلومترها در کشور می‌باشد.
در سه دهه گذشته، ایران مدار پروژه‌های مختلف کنترل، تله‌متری و اتوماسیون را در بسیاری از سدها، نیروگاه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ سراسر کشور طراحی و نصب نموده است.

شرکا تجاری ایران مدار :

Micronics در سال ١٩٨۵ در انگلستان به ثبت رسیده است. این شرکت در رده برترین شرکت‌های دنیا در زمینه ساخت و ارائه انواع فلومتر و کنتورهای اولتراسونیک زمان‌گذر (Transit Time) می‌باشد. مایکرونیکس با دارابودن رنج کاملی از محصولات مرتبط با اندازه‌گیری سیالات، راه‌حل‌های جامعی را در این زمینه از فلوسنجی ثابت و پرتابل برای انواع لوله تا کانال‌های باز و... تا نرم‌افزارهای جامع مانیتورینگ ارائه می‌نماید. برخی از فلومترهای تولیدی شركت مايكرونيكس به علت دقت و مرغوبيت، با نام برندهای معتبر جهانی نيز ارائه می‌گردد.

کمپانی Pulsar در سال ١٩٩٧ در انگلستان تأسیس و اکنون به یکی از معتبرترین تولیدکنندگان تجهیزات اندازه‌گیری اولتراسونیک در جهان تبدیل شده است. Pulsar تولیدکننده و عرضه‌کننده انواع ارتفاع‌سنج‌های اولتراسونیک و راداری، جریان‌سنج‌های کانال‌های باز، فلومترهای اولتراسونیک و ابزار دقیق می‌باشد. با تمرکز بر توسعه اندازه‌گیری سطح‌سنج‌های اولتراسونیک و تکنولوژی پردازش اکو و بهبود پردازش سیگنال اولیه در سنسورها جهت افزایش مقاومت در برابر نویزهای الکتریکی شرکت پالسار را می‌توان به عنوان رهبر تکنولوژی سنجش اولتراسونیک در جهان معرفی کرد.

کمپانی Flow-tronic در سال ١٩٨٩ جهت تولید و عرضه تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری و کنترل مایعات جهت صنعت آب و فاضلاب در بلژیک تأسیس گردیده است. فلوترونیک با سابقه و تجربه بالا در زمینه تولید، تأمین و نصب انواع تجهیزات اندازه‌گیری دبی مایعات، به خصوص در کانال‌های باز و لوله‌های نیمه‌پُر، به طور مداوم در حال توسعه تولیدات و تجهیزات نوین اندازه‌گیری جهت مصارف مختلف می‌باشد. از جمله تولیدات معروف این شرکت، فلومتر و کنتور راداری با نام تجاری Raven-Eye می‌باشد.