فلومتر Inser Mag

ایران مدار
دسته بندی: فلومترها
از 1 تا 15 روز
نوع تحویل: طبق توافق طرفین
تامین کننده: ایران مدار
نوع تامین کننده: تولیدکننده / کارخانه - دارای پروانه تولید
امتیاز تامین کننده
حداقل تعداد سفارش 10
توضیح درباره محصول

فلومتر Inser Mag

کنتور و فلومتر اینزرشن برای لوله های اقطار ٢۰۰ تا ٣۰۰۰ میلیمتر مناسب می‌باشد. مناسب‌ترین محل نصب آن معمولاً در خروجی چاه‌ها که دبی نسبتاً ثابتی دارند می‌باشد. همچنین لوله‌های اقطار بیش از ۴۰۰ میلیمتر که نصب فلومتر مغناطیسی فلنجی در آن‌ها مستلزم هزینه بسیار زیاد می‌باشد به شرط عدم اغتشاش در محل نصب سنسور توصیه می‌گردد. شروط لازم برای نصب این نوع فلومتر به شرح زیر است:
الف- فواصل قبل و بعد از محل نصب سنسور روی لوله که باید مسیر مستقیم و فاقد اتصالاتی از قبیل سه راهی، زانو، شیر، تبدیل و غیره باشد حداقل به ترتیب ١۰ و ۵ برابر قطر لوله باشد. این به جهت آنست که در نقطه محل نصب سنسور، جریان عبور آب در حالت آرامش، بدون اغتشاش باشد تا با بهترین دقت، اندازه‌گیری انجام گردد.
ب- سرعت جریان آب از ۵۰ سانتیمتر الی ١/۵ متر در ثانیه باشد، زیرا در سرعت های کمتر از ۵۰ سانتیمتر دقت اندازه‌گیری که فقط در اطراف شیار سنسور انجام می‌شود و شامل کل سطح مقطع لوله نخواهد بود به شدت افت می‌نماید. در سرعت‌های بیش از ١/۵ متر نیز ممکن است جریان مایع فاقد آرامش لازم باشد.

ویژگی‌های مهم

مشاهده دبی لحظه‌ای عبوری از لوله
مشاهده دبی مجموع
انتقال اطلاعات دبی
کنترل فرآیند عبور آب
قیمت مقرون به صرفه

مزایای فلومتر و کنتور الکترومغناطیسی اینزرشن جهت مدیریت هوشمند منابع آب

قیمت بسیار مناسب = صرفه جویی:

باتوجه به ساخت کلیه قسمت‌های این دستگاه در داخل کشور، دارای قیمت غیرقابل رقابت در مقایسه با نمونه‌های خارجی است .در عین حال مصرف‌کننده با توجه به پشتیبانی قطعات و خدمات داخلی فنی و کالیبراسیون، در مقایسه با خرید از خارج، صرفه‌جویی هنگفتی می‌نماید.

نصب آسان:

نصب این دستگاه بسیار آسان با حداقل زمان قطع جریان آب می‌باشد. در نصب این دستگاه هیچ نیازی به اضافه‌نمودن لوله و شیرآلات بای‌پس نمی‌باشد و فقط کافی است در محل مورد نظر روی لوله سوراخی به قطر بوشن روی لوله پیچ گردد و یا سوراخی به قطر ۵۰ میلیمتر ایجاد و بوشن روی لوله جوش داده شود . جهت لوله‌های آزبست، بتنی و بطور کلی غیرفلزی می‌توان از کمربندهایی که بوشن روی آنها نصب است، استفاده نمود. با توجه به آنکه سنسور دارای شیر یک‌ضرب است پس از اولین نصب هرگز نیاز به قطع جریان مایع نخواهد بود.

نگهداری آسان:

با توجه به نصب شیر یک‌ضرب روی لوله، جابه‌جایی و تعویض احتمالی سنسور به راحتی بدون نیاز به قطع جریان مایع انجام می‌شود. همچنین نظر به پشتیبانی طولانی مدت داخلی قطعات، در نگهداری دستگاه در آینده هیچگونه مشکلی به وجود نخواهد آمد. مضافاً آنکه درصورت مطلوب بودن شرایط هیدرولیکی سیال، خط لوله و نصب دستگاه نیازی به نگهداری خاص نخواهد داشت. از این رو هزینه نگهداری بسیار پایین خواهد بود.

کاربرد راحت:

این دستگاه مطابق نیازهای محیطی کشور جهت اپراتورهای با سطح دانش کم و متوسط طوری طراحی و ساخته شده که قسمت‌های حساس آن دور از دسترس اپراتور بوده و روی تابلوی مانیتورینگ و کنترل تنها با فشار کمترین تعداد دکمه کل تنظیمات عملیات فلوسنجی قابل پیگیری می‌باشد.

طراحی و ساخت صنعتی با استحکام عالی:

طراحی و ساخت دستگاه به گونه‌ای است که دارای درجه حفاظت بالا جهت عملکرد تحت شرایط هیدرولیکی دشوار محیطی می‌باشد. سنسور در مقابل گرد و خاک، رطوبت، زنگ‌زدگی، تداخل امواج الکتریکی، لرزش، باران و درجه حرارت ٢۰- تا ۶۰+ درجه سانتیگراد دارای حفاظت کامل می‌باشد.

پشتیبانی خدمات و قطعات داخلی:

با توجه به طراحی و ساخت کلیه قسمت‌های این دستگاه در ایران، از یک سال ضمانت و همچنین از خدمات و پشتیبانی فنی ده ساله برخوردار می‌باشد.

تئوری عملکرد:

تئوری عملکرد آن همانند فلومتر مغناطیسی مگاب ٣۰۰۰ می‌باشد. با این تفاوت که در فلومتر مگاب ٣۰۰۰ سرعت میلیون‌ها مولکول آب در داخل استوانه فلومتر اندازه‌گیری و تناسب‌گیری می‌شود، در حالی که در اینجا فقط سرعت مولکول‌های آبی که از داخل حفره سنسور در نقطه یک هشتم ١/٨ قطر لوله عبور می‌کنند اندازه‌گیری می‌شود.

درباره تامین کننده

درباره ایران مدار :

ایران مدار شرکتی تولیدی، صنعتی و بازرگانی است که در سال ۱۳۶۲ در شیراز تأسیس و به ثبت رسیده است. ما پیشرو در طراحی، تولید و پشتیبانی تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری و کنترل مایعات شامل کنتور و فلومترهای لوله‌ها و کانال‌های باز و همچنین ارتفاع‌سنج‌ها هستیم. با تولید کنتور و فلومتر الکترومغناطیسی مگاب ۳۰۰۰ (Magab 3000) در سال ۱۳۸۵ و اخذ گواهینامه بین المللی CE اروپا توسط ایران مدار، جمهوری اسلامی ایران در همان سال به جمع یازده کشور دارای تکنولوژی ساخت این کنتورها در جهان پیوست. از دیگر فعالیت‌های ایران مدار می‌توان به ساخت و تأمین انواع فشارسنج‌ها، دیتالاگرها، فلومترهای اولتراسونیک داپلر (مایعات مخلوط مشکل‌دار) و اولتراسونیک زمان‌گذر Transit Time (مایعات تمیز تک فازی مثل آب) و فلومترهای کانال‌های باز با سازه و یا بدون سازه اشاره نمود. در حال حاضر ایران مدار در کارخانه شیراز دارای بزرگترین خط کالیبراسیون انواع کنتور و فلومترها در غرب آسیا و خاورمیانه می‌باشد. این آزمایشگاه با دارا بودن استاندارد ISO 17025 عملاً بزرگترین خط کالیبراسیون مرجع کنتور و فلومترها در کشور می‌باشد.
در سه دهه گذشته، ایران مدار پروژه‌های مختلف کنترل، تله‌متری و اتوماسیون را در بسیاری از سدها، نیروگاه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ سراسر کشور طراحی و نصب نموده است.

شرکا تجاری ایران مدار :

Micronics در سال ١٩٨۵ در انگلستان به ثبت رسیده است. این شرکت در رده برترین شرکت‌های دنیا در زمینه ساخت و ارائه انواع فلومتر و کنتورهای اولتراسونیک زمان‌گذر (Transit Time) می‌باشد. مایکرونیکس با دارابودن رنج کاملی از محصولات مرتبط با اندازه‌گیری سیالات، راه‌حل‌های جامعی را در این زمینه از فلوسنجی ثابت و پرتابل برای انواع لوله تا کانال‌های باز و... تا نرم‌افزارهای جامع مانیتورینگ ارائه می‌نماید. برخی از فلومترهای تولیدی شركت مايكرونيكس به علت دقت و مرغوبيت، با نام برندهای معتبر جهانی نيز ارائه می‌گردد.

کمپانی Pulsar در سال ١٩٩٧ در انگلستان تأسیس و اکنون به یکی از معتبرترین تولیدکنندگان تجهیزات اندازه‌گیری اولتراسونیک در جهان تبدیل شده است. Pulsar تولیدکننده و عرضه‌کننده انواع ارتفاع‌سنج‌های اولتراسونیک و راداری، جریان‌سنج‌های کانال‌های باز، فلومترهای اولتراسونیک و ابزار دقیق می‌باشد. با تمرکز بر توسعه اندازه‌گیری سطح‌سنج‌های اولتراسونیک و تکنولوژی پردازش اکو و بهبود پردازش سیگنال اولیه در سنسورها جهت افزایش مقاومت در برابر نویزهای الکتریکی شرکت پالسار را می‌توان به عنوان رهبر تکنولوژی سنجش اولتراسونیک در جهان معرفی کرد.

کمپانی Flow-tronic در سال ١٩٨٩ جهت تولید و عرضه تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری و کنترل مایعات جهت صنعت آب و فاضلاب در بلژیک تأسیس گردیده است. فلوترونیک با سابقه و تجربه بالا در زمینه تولید، تأمین و نصب انواع تجهیزات اندازه‌گیری دبی مایعات، به خصوص در کانال‌های باز و لوله‌های نیمه‌پُر، به طور مداوم در حال توسعه تولیدات و تجهیزات نوین اندازه‌گیری جهت مصارف مختلف می‌باشد. از جمله تولیدات معروف این شرکت، فلومتر و کنتور راداری با نام تجاری Raven-Eye می‌باشد.