لنت جلو تویوتا راوفور ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ اورجینال

امتیاز تامین کننده
نوع تامین کننده: توزیع کننده / عمده فروش – شرکت ثبت شده یا دارای جواز کسب
دسته بندی: خودرو سبک
تولید کننده: فروشگاه نور
زمان تحویل: از 2 تا 3 روز
حداقل تعداد سفارش 4
توضیح درباره محصول

مهم ترین نکته هنگام خرید لنت جلو تویوتا راوفور، خرید یک لنت ترمز اصل و با کیفیت است. لنت ترمز هر خودرو با توجه به موتور و مدل ساخت آن خودرو انتخاب می شود. لنت ترمز ژاپنی مخصوص اتومبیل های ژاپنی است و با سیستم موتور این خودروها هماهنگی کامل دارد.

مشخصات لنت ترمز جلو تویوتا راوفور

  • پارت نامبر: ۰۴۴۶۵-۴۲۱۹۰
  • تولید شده توسط کمپانی تویوتا
  • دارای استانداردهای روز دنیا
  • فاقد آزبست و دوستدار طبیعت و محیط زیست
  • سازگار با شرایط مختلف آب و هوایی
  • عدم آسیب رسانی به سطح دیسک
  • حفظ و ثبات ضریب اصطکاک در شرایط مختلف آب و هوایی
  • بدون ایجاد گرد و غبار ناشی از سایش لنت روی رینگ چرخ ها
تفاوت لنت ترمز دیسکی و کاسه ای:

لنت ترمز، یکی از مهم ترین بخش های ترمز در وسایل نقلیه است. لنت ترمز وظیفه ایجاد اصطکاک در سیستم ترمز را بر عهده دارد. لنت ترمز با ایجاد نیروی اصطکاک و تولید انرژی حرارتی، جلوی ادامه حرکت خودرو را می گیرد. جالب است بدانید قدرت سیستم لنت ترمز بیش از ۱۰ برابر قدرت موتور می باشد.

معمولا از دونوع سیستم ترمز کاسه ای و دیسکی استفاده می شود که به مختصر در زیر توضیح داده شده است:

ترمزهای کاسه ای قدیمی ترین نوع از ترمز خودروها هستند و در زمان خود به عنوان پیشرفته ترین نوع تکنولوژی خودرو بودند. این لنت ترمزها با توجه به نوع ساختاری که داشتند به عنوان ترمزهای کاسه ای معروف شدند و عموما از جنس چدن هستند. تمامی قطعاتی که در این ترمز مورد استفاده قرار می گیرد در یک محفظه کاسه مانند بوده و علت نامگذاری این سیستم شده اند.

مهندسین خودروساز به دنبال رفع نقص داغ شدن بیش از حد ترمزهای کاسه ای و برای ایجاد قدرت بیشتر در ترمز موفق به اختراع ترمزهای دیسکی شدند. ترمز دیسکی شامل یک روتور فلزی، ۲ لنت ترمز و یک گیره هیدرولیکی به نام کالیپر است، روتورهای ترمز معمولا از آهن ساخته می شوند، البته برخی از آنها با توجه به کاربردشان از جنس متفاوتی بهره می برند. معمولا حفره های بر روی روتور در نظر گرفته می شود تا خنک سازی آن راندمان بیشتر داشته باشد. کالیپر ترمزهای دیسکی از ۸ پیستون استفاده می کنند که نیروی بازدارندگی عظیمی را فراهم می آورد.

مشخصات محصول
برند
تویوتا
مدل خودرو
تویوتا رادفور
نوع لنت
دیسکی
تعداد
یک دست(4عدد)
آزبست
ندارد